Ha almával lehet ilyet, akkor körtével miért ne? A tésztát persze lecseréltem a jól bevált tej- és tojásmentes piskótára, pontosabban annak a körülményekhez igazított formájára.
Egy tálban összekevertem a tészta hozzávalói közül a szárazakat:
- 25 dkg teljes kiőrlésű liszt (a bontott zacskók számának csökkentése jegyében most 20 dkg búza + 5 dkg rozs került bele)
- 1 csomag sütőpor
- 1 mokkáskanál szódabikarbóna
- 5 dkg barna nádcukor (édesszájúaknak lehet több, de a töltelék is édes lesz!)
- 1/2 mokkáskanál citromsav (leszokóban a citromról :) - valami savas dolog viszont kell a szódabikarbónához)
- 1 evőkanál rizsliszt
Negyedekbe vágtam és megtisztítottam a körtéket, majd kiraktam velük a forma alját. (Nekem most 4 közepes körtém volt, azt osztottam el. Először a szélét raktam körbe, aztán meg a közepébe helyeztem a kimaradt kisebb szeleteket. Nem érdemes apróra vágni, mert akkor a kiborításnál egy része a formában marad.)
A körtét megszórtam őrölt fahéjjal, 1 evőkanál zabkorpával (így nem áztatja el a körte leve a tésztát) meg némi darált dióval.
A tésztához hozzáadtam a folyékony hozzávalókat is, és kanállal simára kevertem:
- 1 teáskanál vanília kivonat
- 6 evőkanál olaj (nálam most napraforgó)
- 2,5 dl víz
180 fokon jó 25 percig sütöttem, előmelegítés nélkül (de a tűpróba a biztos!).
A kész tortát egy tányérra borítottam, így a körtés oldala került felülre. A cukor finoman karamellizálódott, a tészta pedig szépen befolyt a gyümölcsdarabok közé.
Frissen felvágva eléggé morzsálódott, kihűlve viszont szépen lehetett szeletelni. A natúr tésztához képest úgy érzem, nagyon jót tesz neki a belesütött gyümölcs.
Egy apró trükk, amit szoktam alkalmazni más tésztáknál is: Ha nincs itthon rizstej, és kedvem sincs készíteni, akkor inkább némi rizslisztet meg egyszerűen vizet keverek a tésztába. Végszükség esetén csak vízzel is működik, de a rizskeményítő azért javít a tészta állagán.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése