A kenyérsütős bejegyzés végén már írtam a házi zsemlemorzsáról (avagy mire jó a rosszul sikerült kenyér). Most megpróbálom csokorba szedni, mi még az, ami nem konkrét, önálló étel, de alkalomadtán rászánom a fáradtságot a készítésére, mert később még hasznát veszem.
- Zsemlemorzsa, kalácsmorzsa, sütimorzsa (bővebben itt)
- Szárított zöldségek, zöldfűszerek (bővebben itt)
- Zöldséges alaplé (bővebben itt)
- Aszalt gyümölcsök (bővebben itt)
- Citromhéj, narancshéj: Ha épp olyan ételt készítek, amiben nem kell a héj, akkor azt előbb lereszelem, majd megszárítva jól záródó üvegben tárolom. Így ha csak héjra van szükség, nem muszáj csak azért megkezdeni egy gyümölcsöt, illetve csak azért menni a boltba.
- Vaníliakivonat (Chili & Vanília instrukciói alapján): Nem egy kategória a kristályvanillinnel, függetleníti a vaníliát a cukortól, és így igazán sokat ki lehet nyerni egy-egy vaníliarúdból.
- Fagyasztóba elrakott félkész ételek (bővebben a fagylakoma címkénél, folyamatosan bővítem a listát)
- Főzött sütitöltelék üvegbe elrakva, mint a dzsem: Ha az adott alapanyagot nem tudom olyan ütemben fogyasztani, mint amilyen ütemben megromlana, akkor a vészhelyzetre való tekintettel ezt a megoldást dobom be. Célszerű akkora üvegekbe rakni, amekkorákba egy-egy felhasználáshoz elegendő fér.
- Szezonban készített ivólevek, befőttek, dzsemek (bővebben a befőzés címkénél, ezt a listát is folyamatosan bővítem)
- Savanyú káposzta (Rigor instrukciói alaján)
- Ghí (tisztított vaj) (Govinda útmutatásai szerint, bár Kurma dásza könyvében egyszerűbb elkészítési módot is olvastam, és szándékszom kipróbálni)
(Folyt. köv.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése